WOLONTARIAT – TO CO WARTO WIEDZIEĆ – PIERWSZE ZAJĘCIA

Już we wrześniu zapraszamy na pierwsze zajęcia
„WOLONTARIAT – TO CO WARTO WIEDZIEĆ”

„Nie wyobrażam sobie swojego życia bez pomocy innym. Jest to moją największą z pasji.(…)
Robię to, co kocham i umiem najlepiej.” mówi
Danuta Lach, wolontariuszka

Jeśli ty też chcesz dać coś z siebie innym, dzielić się swoimi zainteresowaniami i czuć się człowiekiem spełnionym, zapraszamy na zajęcia „Wolontariat – to co warto wiedzieć”. Dowiesz się jak w prosty sposób możesz także po 60-tce być aktywnym i czerpać wiele satysfakcji z każdego dnia.

Już we wrześniu rozpoczynamy cykl zajęć w ramach projektu „Senior – Wolontariusz”. Jednym z nich są zajęcia dotyczące wolontariatu.images

Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się m.in.:

– co to jest wolontariat,
– jak odkryć swój potencjał do działań społecznych,
– gdzie można realizować swoje zainteresowania, dzielić się wiedzą w ramach wolontariatu
– jakie prawa i też obowiązki niesie za sobą wolontariat.

Udział w zajęciach jest całkowicie BEZPŁATNY a uczestnicy na zakończenie otrzymają CERTYFIKAT ułatwiający  podjęcie pracy w charakterze wolontariusza.

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe, które pomocne będą podczas zajęć. Zapewniamy też częściowy zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.

Zajęcia będą w budynku teatru zabytkowego zespołu szpitalno – parkowego w Krakowie, przy ul. Babińskiego 29.

By się zgłosić wystarczy zadzwonić do naszych konsultantów pod numer telefonu :
Łukasz, Gosia – 793 728 887
Justyna – 728 553 809

Przyjmą zgłoszenie, opowiedzą o programie, pomogą wypełnić kwestionariusz rekrutacyjny.

Można też samodzielnie wypełnić KWESTIONARIUSZ REKRUTACYJNY dostępny na stronie internetowej www.fundacjarevita.pl i złożyć lub przesłać pocztą do biura projektu:

Fundacja Revita Kraków – Kobierzyn, 30-393 Kraków, ul. Babińskiego 29

e-mail: biuro@fundacjarevita.pl,

Ilość miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga: Zajęcia w lipcu zostają odwołane z powodu braku wystarczającej liczby chętnych.

senior wolontariusz_logo ASOS mini

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020